15 Sentyabr - Bilik Günü: “Növbəti nəsil: Süni intellekt və İnnovasiya”
15 Sentyabr - Bilik Günü Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksində “Növbəti nəsil: Süni intellekt və İnnovasiya” adlı xüsusi tədbirlə qeyd olundu.
Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi və Bakcell şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirin əsas məqsədi gəncləri süni intellektin biznes və gündəlik həyata təsiri, innovativ texnologiyaların imkanları və rəqəmsal həllərin real tətbiqi ilə tanış etmək olub.
Tədbir çərçivəsində Bakcell və Müasir Təhsil Kompleksinin rəhbər heyətinin iştirakı ilə panel müzakirəsi təşkil edilib. Paneldə Bakcellin baş icraçı direktoru Klaus Müller, Müasir Təhsil Kompleksinin baş icraçı direktoru Tural Abbasov, məktəb direktoru Nelson Urrego, İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ kommunikasiyalar üzrə direktor Aysel Süleymanova və marketinq direktoru Elxan Sadıqzadə süni intellektin müxtəlif sahələrdə istifadəsi və gələcək inkişaf perspektivləri barədə fikirlərini bölüşüblər.
Tədbirin davamında Mirismayıl Ağalarov tərəfindən keçirilən “Prompt mühəndisliyi” sessiyasında şagirdlər süni intellekt sahəsində mövcud trendlərlə tanış olub, ChatGPT, Gemini və Hailuo platformaları üzərindən mətn, şəkil və video yaradılması üzrə praktiki bacarıqlar əldə ediblər. Sessiya iştirakçılara öz ideyalarını vizuallaşdırmaq və real təcrübə qazanmaq imkanı yaradıb.
Rəqəmsal sahədə innovativ yanaşmaları ilə seçilən Bakcell şirkətinə əməkdaşlığa görə təşəkkürümüzü bildirir, şagirdlərimiz üçün bilik və praktiki bacarıqları birləşdirən innovativ layihələrin həyata keçirilməsini davam etdiririk.

September 15 - Knowledge Day was marked at the Heydar Aliyev Modern Educational Complex with a special event titled “Next Generation: Artificial Intelligence and Innovation.”
Jointly organized by the Heydar Aliyev Modern Educational Complex and Bakcell, the event aimed to introduce young people to the impact of artificial intelligence on business and everyday life, the opportunities offered by innovative technologies, and the practical application of digital solutions.
As part of the event, a panel discussion was held with the participation of senior management from Bakcell and the Modern Educational Complex. Bakcell Chief Executive Officer Klaus Müller, Chief Executive Officer of the Modern Educational Complex Tural Abbasov, School Director Nelson Urrego, Director of Public Relations and Corporate Communications Aysel Suleymanova, and Marketing Director Elkhan Sadigzade shared their insights on the use of artificial intelligence across various fields and its future prospects.
Following the panel discussion, students took part in a “Prompt Engineering” session led by Mirismayil Aghalarov. During the session, participants were introduced to the latest trends in artificial intelligence and gained practical skills in generating text, images, and videos using platforms such as ChatGPT, Gemini, and Hailuo. The interactive format allowed students to visualize their ideas and gain hands-on experience.
We extend our sincere gratitude to Bakcell for their collaboration and continued support. The Heydar Aliyev Modern Educational Complex remains committed to implementing innovative, informative, and practice-oriented projects that equip students with the knowledge and skills required for the digital future.