Beynəlxalq Qızlar Günü münasibətilə panel müzakirəsi
Bu gün Kompleksimizdə Beynəlxalq Qızlar Günü münasibətilə xüsusi panel müzakirəsi təşkil olundu. Müzakirə zamanı qızların təhsil hüququ, gender bərabərliyi və qadınların iş-həyat tarazlığının qorunması kimi vacib mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Tədbirdə qonaq qismində Jalə Paşayeva (Hüquq və Hüquqi Komplayens üzrə mütəxəssis) və Atabəy Quliyev (Beynəlxalq Kurikulum üzrə direktor müavini) iştirak edərək mövzu ilə bağlı təcrübə və baxışlarını bölüşdülər.
Şagirdimiz Aidənin moderatorluğu ilə Jasmin, Koroğlu, Said, Nəzrin, Emin və İnci paneldə aktiv iştirak etdilər. Onlar sualları cavablandıraraq qızların təhsilinin cəmiyyətin gələcəyi üçün əhəmiyyətini vurğuladılar.

Today, our Complex hosted a special panel discussion to mark the International Day of the Girl Child. The discussion focused on key topics such as girls’ right to education, gender equality, and maintaining a healthy work-life balance for women.
The event welcomed guest speakers Jalə Pashayeva, a Law and Legal Compliance Specialist, and Atabey Guliyev, Deputy Principal of International Curriculum, who shared their professional experiences and perspectives.
Moderated by our student Aida, the panel featured active participation from Jasmin, Koroglu, Said, Nazrin, Emin, and Inci. Through thoughtful questions and reflections, the students emphasized the vital role of girls’ education in shaping a more equitable future.