Böyük Britaniyada real universitet təcrübəsi
Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksinin təqdim etdiyi Pre-University Scholars - British Summer 2026 proqramı şagirdlərə Oxford UniversityUniversity of Bath kampuslarında real universitet mühitini yaşamaq imkanı yaradır.
İki həftəlik akademik proqram şagirdlərin gələcək planlarına daha şüurlu yanaşmasına dəstək olur. Onlar seçmək istədikləri ixtisasları universitet səviyyəsində sınaqdan keçirir və müstəqil düşünmə bacarıqlarını inkişaf etdirirlər.
Proqram haqqında əsas məlumatlar:
• Məkan: Oxford University, University of Bath
• Tarixlər: 5 iyul – 15 avqust (müxtəlif dövrlər)
• Yaş qrupu: 14–18
• Yaşayış: Universitet kampusunda yataqxana
• Qidalanma: Proqram çərçivəsində təmin olunur
Tədris istiqamətləri:
Psixologiya • Marketinq və Liderlik • Biznes, Sahibkarlıq və Startaplar •
Tibb, Sağlamlıq və İnnovasiya • Mühəndislik, Dizayn və Dayanıqlılıq •
Kompüter Elmləri, Süni İntellekt və Machine Learning
Bu proqram sadəcə yay fəaliyyəti deyil. Şagirdlər üçün akademik gələcəyə atılan planlı və düşünülmüş addımdır.

A real university experience in the United Kingdom
The Pre-University Scholars - British Summer 2026 programme, offered by the Modern Educational Complex Named in Honour of Heydar Aliyev, provides students with the opportunity to study in a real university environment at Oxford University and the University of Bath.
This two-week academic programme helps students make more informed decisions about their future studies. They explore their academic interests at university level while developing independence, confidence, and a global mindset.
Programme details:
• Location: Oxford University, University of Bath
• Dates: 5 July – 15 August (multiple sessions)
• Age group: 14–18
• Accommodation: University campus residence
• Meals: Provided within the programme
•
Fields of study include:
Psychology • Marketing & Leadership • Business, Entrepreneurship & Start-ups •
Medicine, Health & Innovation • Engineering, Design & Sustainability •
Computer Science, Artificial Intelligence & Machine Learning
This is more than a summer programme. It is a meaningful step towards an academic future shaped by international experience.