Şagirdlərimizin peşə yönümü, real iş mühiti ilə yaxından tanışlığı və gələcək karyera seçimlərinə daha şüurlu yanaşmalarını təmin etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyində təşkil olunan təcrübə proqramı uğurla yekunlaşdı.
Proqram müddətində şagirdlər hüquq sisteminin müxtəlif istiqamətləri ilə yaxından tanış olaraq real iş mühitini müşahidə etmək, peşəkarlarla ünsiyyət qurmaq və gələcək karyera seçimləri barədə daha aydın təsəvvür formalaşdırmaq imkanı qazandılar.
Yekun mərhələdə şagirdlər Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyində təşkil olunan mərasimdə iştirak etdilər və proqramı uğurla başa vurduqlarına görə sertifikatlarla təltif olundular. Sertifikatlar Nazirliyin İnsan resursları idarəsinin rəisi Cahangir Hacıyev tərəfindən təqdim edildi.
Bu təcrübə proqramı şagirdlərimizin inkişaf yolunda mühüm bir mərhələ olmaqla yanaşı, onların hüquq sahəsinə olan marağını daha da artırdı və gələcək peşə həyatları üçün dəyərli təcrübə qazandırdı.

The internship program held at the Ministry of Justice has been successfully completed
The internship program held at the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan, aimed at supporting our students’ career orientation, familiarizing them with real work environments, and helping them make more informed future career choices, has been successfully completed.
During the program, students explored different areas of the legal system, observed real working environments, communicated with professionals, and gained a clearer understanding of their future career paths.
At the final stage, students attended a ceremony organized at the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan and were awarded certificates upon successfully completing the program. The certificates were presented by the Head of the Human Resources Department of the Ministry, Jahangir Hajiyev.
This internship program marked an important step in our students’ development. It also strengthened their interest in the field of law and provided them with valuable experience for their future careers.