Bu gün Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksində yeni tədris ilinin başlanğıcı münasibətilə şagirdlərin məktəbə qayıdışı qeyd olunub.
Tədbir Kompleksin Baş İcraçı Direktoru Tural Abbasovun və Məktəb Direktoru Nelson Urregonun açılış çıxışları ilə başlayıb. Onlar şagirdləri yeni tədris ili münasibətilə təbrik edərək, qarşıdakı il üçün uğur arzularını bölüşüblər.
Daha sonra birinci sinif şagirdlərinin musiqi və rəqs çıxışları təqdim olunub. Tədbirin proqramında həmçinin yerli və xarici müəllimlərin birgə ifası yer alıb. Yeni akademik ilin rəmzi olan ilk zəng birinci sinif şagirdləri tərəfindən səsləndirilib.
Tədbirin sonunda simvolik bir an yaşanıb. Kompleksin məzunu, yüksək nəticələrlə universitetə qəbul olunmuş Leyla Əsgərli tərəfindən hər biri yeni şagirdi təmsil edən şarlar xoş arzularla havaya buraxılıb.
Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi yeni tədris ilinin şagirdlər üçün bilik, inkişaf və yaddaqalan təcrübələrlə zəngin olacağına inanır və bütün şagirdlərə uğurlu tədris ili arzulayır.

The new academic year has officially started at our Complex
Today, the start of the new academic year was marked at the Modern Educational Complex Named in Honour of Heydar Aliyev with an event welcoming students back to school.
The event opened with welcoming speeches by the Complex’s Chief Executive Officer, Tural Abbasov, and School Principal, Nelson Urrego, who congratulated students and shared their best wishes for the upcoming academic year.
The program continued with music and dance performances by first-grade students, followed by a joint performance by local and international teachers. The official beginning of the academic year was symbolized by the ringing of the first school bell by first graders.
The event concluded with a symbolic moment as balloons, each representing a new student joining the Complex, were released into the sky with warm wishes by alumna Leyla Asgarli, who has recently been admitted to university with outstanding academic results.
The Modern Educational Complex Named in Honour of Heydar Aliyev looks forward to a new academic year filled with learning, growth, and meaningful experiences for its students and wishes them continued success.