Xankəndi filialımıza yeni direktor təyin olundu
Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksinin Xankəndi filialının direktorunu qürurla təqdim edirik. Atabəy Quliyev təyinatından əvvəl Kompleksimizdə “Təhsilin inkişafı üzrə məktəb direktorunun müavini” vəzifəsində çalışmış həm təhsil idarəetməsində, həm də tədris sahəsində geniş təcrübəyə malikdir.
17 illik karyerasının son 11 ili ərzində beynəlxalq təhsil sahəsində tədris prosesinin təşkili, müəllimlərin peşəkar inkişafı, qiymətləndirmə sistemlərinin tətbiqi və valideyn-məktəb əlaqələrinin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm nailiyyətlər əldə etmişdir. O, Harvard Biznes Məktəbi tərəfindən təqdim olunan “Məktəb idarəçiliyi və liderlik” (CSML) proqramını (Məktəb strategiyası və innovasiyaların idarə olunması, tədris prosesinə liderlik, insanların idarə olunması və liderlik, dəyişikliklərin idarə olunması), həmçinin Cambridge Beynəlxalq Təhsil (CIE), Microsoft, TES və Beynəlxalq Məktəblər Şurası (CIS) tərəfindən keçirilən müxtəlif təlim və kursları uğurla tamamlamışdır.
Bundan əlavə, Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri tərəfindən “Fəxri fərman” ilə təltif olunmuşdur. O, hal-hazırda AMEA-nın doktorantıdır və elmi fəaliyyətlə də məşğul olur. Atabəy Quliyev yüksək keyfiyyətli təhsilin təmin olunmasını əsas məqsəd kimi qarşıya qoyan təhsil lideri olmaqla yanaşı, ailəsi ilə vaxt keçirməkdən, mütaliə və səyahət etməkdən zövq alan qayğıkeş ailə başçısıdır.
Yeni təyinatı münasibətilə Kompleksimiz adından Atabəy Quliyevi təbrik edir və ona müvəffəqiyyətlər arzulayırıq!

We are proud to introduce the Director of the Khankendi branch of the Modern Educational Complex Named in Honour of Heydar Aliyev. Prior to this appointment, Atabay Guliyev served as the Deputy Director for Educational Development at our Complex and has extensive experience in both educational management and teaching.
Over the last 11 years of his 17-year career, he has achieved significant results in organizing the teaching process in international education, supporting teachers’ professional development, implementing assessment systems, and strengthening parent-school relationships. He has successfully completed the “School Management and Leadership” (CSML) program offered by Harvard Business School (including school strategy and innovation management, instructional leadership, people management and leadership, and change management), as well as various trainings and courses conducted by Cambridge International Education (CIE), Microsoft, TES, and the Council of International Schools (CIS).
In addition, he has been awarded an Honorary Diploma by the Minister of Education of the Republic of Azerbaijan. He is currently a PhD candidate at the Azerbaijan National Academy of Sciences and is actively engaged in academic research. Alongside being an educational leader focused on ensuring high-quality education, Atabay Guliyev is also a devoted family man who enjoys spending time with his family, reading, and traveling.
On behalf of our Complex, we congratulate Atabay Guliyev on his new appointment and wish him continued success!